2017 Algoritma Güncellemeleri

Markanız Dijital Dünyada Hayat Bulsun...

2017 Algoritma Güncellemeleri

GOOGLE ALGORİTMA GÜNCELLEMELERİ

Google, arama algoritmasını her yıl yaklaşık 500-600 kez değiştirmektedir. Bu değişimlerin çoğu küçük çapta olsa da, Google her birkaç ayda bir arama seçeneklerini önemli ölçüde etkileyecek daha büyük çapta ( Google Panda ve Google Penguin gibi ) algoritmik güncellemeleri hizmete sunmaktadır. 

“Fred” (Onaylanmamış) – 8 Mart 2017

Google, büyük bir güncelleme gibi görünen ve SEO çevreleri üzerinde geniş etkileri olan güncellemeyi sundu. Gary Illyes, güncellemeyi şakayla karışık “Fred” olarak adlandırdı ve bu isim sonrasında güncellemenin üzerine yapıştı. Daha sonra bunun resmi bir doğrulama olmadığına açıklık getirildi.

İsimsiz Büyük Güncelleme – 6 Şubat 2017

Algoritma değişiklikleri Şubatın 1’inden başlayarak bütün bir hafta boyunca devam etti ve 6’sında (bazılarına göre 7’sinde) doruk noktasına ulaştı. Webmaster muhabbetleri ve endüstri vakaları bunun iki ayrı olay olduğunu gösterir nitelikte.

İsimsiz Büyük Güncelleme – 1 Şubat 2017

Şubat ayının 1’inden başlayarak 6’sında doruk noktasına ulaşan yoğun bir algoritma değişikliği gerçekleşti. Bunun çoklu bir algoritma güncellemesi mi yoksa zamana yayılarak sunulan tek bir güncelleme olup olmadığı belirli olmasa da anekdotsal kanıtlar en az iki güncelleme olduğunu iddia eder nitelikte.

Geçiş Reklamlarına Ceza – 10 Ocak 2017

Google, mobil kullanıcı deneyimine zarar veren geçiş reklamlarına ve pop-uplara bir ceza getirdi. Ayrıca bu ceza hususunda beş ay öncesinde bir uyarı yaptı.

 

 

Bir cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir